[Opleidingsdirecteuren.beta] Tentamenrendement semester 1 2024-2025
Beta Onderwijsdata
onderwijsdata.beta at vu.nl
Wed Jun 11 12:57:41 CEST 2025
Beste OLC-voorzitters, opleidingsdirecteurs en opleidingscoördinatoren,
De overzichten Tentamenrendement per opleiding 1e semester 2024-2025 zijn voor alle Bètabachelors en –Masters uitgedraaid en in het betreffende OLC Teams-kanaal geplaatst.
Deze kan je terugvinden in Teams onder ‘Uw teams’ > team ‘OWB: Opleidingscommissies [domein]’ > kanaal ‘OLC [opleiding]’.
In het geval dat iemand niet de juiste toegang tot het Teams-kanaal heeft, laat het dan graag weten aan onderwijsdata.beta at vu.nl<mailto:onderwijsdata.beta at vu.nl>.
De bestanden tonen alle vakken uit de verschillende jaren en/of specialisaties of tracks uit het curriculum van de betreffende opleiding, inclusief vakken waarvan een andere faculteit eigenaar is.
Het eerste tabblad toont de rendementen van het huidige collegejaar in vergelijking met de studentenaantallen en het gemiddelde slagingspercentage van de afgelopen twee jaar, indien van toepassing.
In dit tabblad worden per vak alleen de aantallen en rendementen getoond van de studenten uit de eigen opleiding.
In de andere tabbladen zijn ook de aantallen en resultaten van andere groepen studenten in te zien:
Tabblad 2. 'Faculteit module' toont het totale rendement per faculteit van de student.
Tabblad 3. 'Faculteit opleiding' toont per module het rendement in de context van de opleiding. Hierin kan dus gefilterd worden op bijv. alleen de prestaties van studenten van verschillende studierichtingen.
Tabblad 4. 'Faculteit module datum' toont per module het rendement op de verschillende beoordelingsdata.
Tabblad 5. 'Faculteit module datum poging' toont per module het rendement op de verschillende beoordelingsdata met het aantal pogingen.
Tabblad 6. 'Totaal slagings% module' toont per module het totale rendement. Voor inzicht in de totale aantallen en slagingspercentages van de vakken waarvan de opleiding eigenaar is, kan je hier terecht. Hierin is een kolom met de eigenaar beschikbaar, waarin kan worden gefilterd. Zo zie je welke vakken in totaal weinig studenten of lage slagingspercentages hebben.
Goed om te weten:
* Vakken waarvoor geen enkel resultaat is behaald worden niet in het rapport meegenomen.
* Vakken met een slagingspercentage onder de 70 % (met meer dan 10 actieve studenten) zijn gemarkeerd.
* Resultaten van studenten die inmiddels voor de opleiding zijn uitgeschreven maar wel een moduleboeking en -resultaat hebben behaald worden wel meegenomen in de telling.
* We hebben de rapporten aangemaakt nu de tentamens en herkansingen van alle semester 1 vakken in principe verwerkt zouden moeten zijn.
* De aantallen en percentages over voorgaande jaren kunnen afwijken van eerder gedeelde overzichten. Na wat onderzoek naar de rapportinstellingen is gebleken dat de filters voor de nieuwe bestanden het meest accurate beeld geven.
We horen het graag als er nog verdere vragen voortkomen uit de rapporten.
Met vriendelijke groet,
Sarah Mulder en Joan Bouma
Informatievoorziening onderwijsmanagement
Faculteit der Bètawetenschappen
Check het Bèta infopakket<https://vu.nl/nl/medewerker/beta-wegwijzer/onderwijsbureau-beta?utm_source=outlook&utm_medium=mail&utm_campaign=mail_handtekening> met alle belangrijke informatie over onderwijsprocessen en meer, te vinden onder Praktische informatie & documenten.
[Logo]
Werkdagen: di, wo, do, vr | T +31 20 59 81412 | @vu.nl<mailto:@vu.nl>
Postadres: De Boelelaan 1105, 1081 HV Amsterdam
Bezoekadres: HG 1E-37 | E-mail disclaimer<https://vu.nl/nl/over-de-vu/meer-over/vu-website> | www.vu.nl<https://vu.nl/nl/>
-------------- next part --------------
An HTML attachment was scrubbed...
URL: <https://listserver.vu.nl/pipermail/opleidingsdirecteuren.beta/attachments/20250611/24c56256/attachment-0001.html>
-------------- next part --------------
A non-text attachment was scrubbed...
Name: image003.png
Type: image/png
Size: 12187 bytes
Desc: image003.png
URL: <https://listserver.vu.nl/pipermail/opleidingsdirecteuren.beta/attachments/20250611/24c56256/image003-0001.png>
More information about the Opleidingsdirecteuren.beta
mailing list